Pielgrzymki

Włochy, Portugalia, Hiszpania, Rosja

——————————————————————-

Rzym (3 pełne dni) – Watykan – Castel Gandolfo – Asyż – Cortona – Florencja – Siena – Divino Amore

cena: 2690,00 zł

PROGRAM PIELGRZYMKI   25.04.2020 – 02.05.2020

Dzień 1

Przyjazd na lotniska:

 • w Poznaniu o godz. 11:35,
 • we Wrocławiu o godz. 10:25,
 • w Krakowie o godz. 17:05,
 • w Warszawie-Modlin o godz. 17:05.

Lądowanie w Rzymie.
Dla pielgrzymów z Poznania i Wrocławia: przejazd do sanktuarium Matki Boskiej Najczystszej Miłości w okolicy Ciampino. Później transfer do hotelu w okolicy Rzymu,  kolacja, nocleg.Dla pielgrzymów z Warszawy-Modlin i Krakowa: transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, przejazd do Rzymu, udział w nabożeństwie Anioł Pański (jeśli Papież będzie obecny w Rzymie). Potem spacer z przewodnikiem przez Rzym Barokowy: Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie i na koniec Piazza del Popolo z Bazyliką Najświętszej Marii Panny Wszystkich Ludzi oraz Bazylika Matki Boskiej Większej, zbudowana w miejscu, gdzie latem w Rzymie spadł śnieg. W ciągu dnia Msza św. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu ponowny wyjazd do RzymuMuzea Watykańskie – jedne z najbogatszych muzeów świata z ogromną kolekcją sztuki greckiej, rzymskiej i nowożytnej, Galeria Map, arrasy, Sala Sobieskiego oraz Kaplica Sykstyńska.  Przejście do Bazyliki Św. Piotra – najważniejszego kościoła w chrześcijaństwie, modlitwa u grobu św. Jana Pawła II, groty watykańskie z grobami papieży. Następnie starożytna część Rzymu: Koloseum i Forum Romanum (oba z zewnątrz), Łuk Konstantyna, Ołtarz Ojczyzny i Plac Wenecki. W ciągu dnia Msza św. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie i przejazd do Castel Gandolfo, zwiedzanie Pałacu Apostolskiego z pamiątkami związanymi ze św. Janem Pawłem II oraz piękne widoki na jezioro Albano.  Potem dalsze zwiedzanie Rzymu. Bazylika Św. Janów na Lateranie i Schody Święte. Przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami oraz do opactwa Tre Fontane, nad którym opiekę sprawują Ojcowie Trapiści. Nawiedzenie rzymskich katakumb i kościoła Quo Vadis. W ciągu dnia Msza św. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd na Plac św. Piotra na Audiencję Generalną (jeśli Papież będzie w Rzymie), potem wyjazd do Asyżu: Zwiedzanie Bazyliki Świętego Franciszka z jej słynnymi freskami, Msza św. Następnie spacer po miasteczku: Piazza del Comune z kościołem Matki Boskiej na Minerwie, dom narodzin św. Franciszka i bazylika św. Klary. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Florencji, spacer przez miasto: kościół Santa Maria Novella,  baptysterium, katedra florencka, kościół św. Krzyża z grobami słynnych florentyńczyków, główny plac miasta: Piazza della Signoria z pomnikiem Dawida, Stary Most (Złotników). Potem przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Sieny, miasta św. Katarzyny: romańska Katedra ze słynną amboną, kościół św. Dominika, Piazza del Campo, czyli plac Sieny, na którym rokrocznie rozgrywany jest wyścig konny, zwany Palio. Ze Sieny przejazd do Cortony, typowego toskańskiego miasteczka na wzgórzu: mury miejskie z bramami, panorama fortecy medycejskiej. Przejazd na kolację i nocleg.

Dzień 8 
Śniadanie.
Dla pielgrzymów z Poznania i Wrocławia: transfer na lotnisko, odprawy i wylot do Polski. Lądowanie w Poznaniu o godz. 13:10, a we Wrocławiu o 16:50.
Dla pozostałych pielgrzymów: nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Najczystszej Miłości. Później kolacja i transfer na lotnisko, odprawy i przelot powrotny do Polski. Lądowanie w Warszawie-Modlin o 23:59, a w Krakowie o 23:25. Zakończenie pielgrzymki do Rzymu i Toskanii.

CENA ZAWIERA

 • przelot Polska – Rzym – Polska, wraz z bagażem podręcznym 40x20x25 cm,
 • przejazdy we Włoszech klimatyzowanym autobusem,
 • 7 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań kontynentalnych wzmocnionych i 7 kolacji,
 • Msze święte i opiekę duchową,
 • Opiekę pilota wycieczek,
 • Ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).

CENA NIE ZAWIERA

 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (690 zł),
 • ewentualnego noclegu w Poznaniu w Misja Apartamentach (www) przed rozpoczęciem pielgrzymki lub po jej zakończeniu – od 90 zł / os.
 • ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowego: 20 kg – 390 zł; możliwość dokupienia bagażu jedynie w dniu podpisania umowy,
 • ewentualnej dopłaty do dodatkowego bagażu (55x40x20 cm, max 10kg – 125 zł), możliwość dodania bagażu tylko w momencie podpisania umowy,
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,
 • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce do Włoch, które musi zostać zawarte w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz ewentualnego podwyższenia kwoty gwarancyjnej,
 • dobrowolnej dopłaty za gwarantowane miejsca w samolocie obok siebie (110 zł za lot w dwie strony),
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodników lokalnych, opłat miejscowych i wjazdowych do miast, słuchawek systemu tour audio guide (koszt 120 euro – płatne pilotowi),
 • napojów do kolacji
 • aby zostać uczestnikiem pielgrzymki do Włoch wystarczy paszport lub dowód osobisty
 • przed wyjazdem na pielgrzymki do Włoch zalecamy wyrobienie w NFZ karty EKUZ
 • ceny w Italii są o ok. 50% wyższe niż w Polsce, walutą jest euro. Płatność kartą jest bardzo popularna, niemal na każdym kroku znajdziemy również bankomat. Z kolei niewiele jest kantorów, dlatego najlepiej zakupić euro jeszcze przed wyjazdem z Polski
 • we Włoszech nawet wiosną czy jesienią bywa dość ciepło, dlatego prosimy zabrać nakrycie głowy oraz krem z filtrem
 • aby wejść do kościołów, należy mieć spodnie (dla Pań: również spódnicę) za kolana. Koszulki / bluzki na ramiączkach nie są dopuszczane w świątyniach
 • strefa czasowa w trakcie wycieczki do Włoch: jak w Polsce
 • w bardzo wielu miejscach na ulicach można napełnić butelkę wodą źródlaną. Jednak osobom o wrażliwszych żołądkach sugerujemy picie wody butelkowanej.
 • śniadania we Włoszech są nieco skromniejsze niż te, do których przywykliśmy w Polsce, z kolei kolacje są duże, kilkudaniowe, często z możliwością dokładki.
PORTUGALIA, HISZPANIA

PROGRAM PIELGRZYMKI W DNIACH 18-25.07.2020

cena: 3490,00 zł
Fatima – Valinhos – Aljustrel – Batalha – Alcobaca – Nazare – Lizbona – Coimbra – Braga – Padron – Santiago de Compostela – Porto

Dzień 1 
Przyjazd na lotnisko w Warszawie-Modlin o godz. 18:20. Odprawy, przelot do Portugalii, przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, kolacja (możliwa w formie pakietu), nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, Msza św. Zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego – kaplica Objawień, stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, Kościół Nowy Świętej Trójcy. Następnie zwiedzenie miejsc związanych z życiem Pastuszków. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do Valinhos, miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Hiacynty i Łucji. Wieczorem udział w nabożeństwach. Kolacja i nocleg.

Dzień 3 
Msza św. i śniadanie. Przejazd do miejscowości Batalha – zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Bożej Zwycięskiej – wspaniałe arcydzieło gotyku, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do miejscowości Alcobaca, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro I i jego ukochanej Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej oraz starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Wieczorem powrót do hotelu do Fatimy na kolację, dla chętnych udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 4 
Śniadanie, przejazd do Lizbony, zwiedzanie: dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów, Pomnik Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata, Katedra Se, kościół Św. Antoniego z Lizbony – stojący w miejscu domu narodzin Świętego, Msza św., zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama. Potem spacer po dzielnicy Baixa z kościołem św. Dominika, Praca de Comercio oraz Rua Augusta. Powrót do Fatimy, kolacja i udział w wieczornych nabożeństwach.

Dzień 5
Msza św., śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Coimbry – jednego z najatrakcyjniejszych miast w Portugalii – dawnej stolicy kraju. Zwiedzanie: Uniwersytet – najstarszy ośrodek akademicki, Stara Katedra, Nowy Klasztor Św. Klary oraz kaplica w Klasztorze SS. Karmelitanek, gdzie przebywała Siostra Łucja. Następnie zwiedzanie Sanktuarium Dobrego Jezusa w Bradze, pięknie położonego na wzgórzu. Przejazd do hotelu w okolicach Santiago de Compostela, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 6
Śniadanie, zwiedzanie miejscowości Padron, nawiedzenie kościoła Santiago de Padron. Msza św., następnie przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie jednego z najstarszych (po Jerozolimie i Rzymie) ośrodków pielgrzymkowych chrześcijaństwa. Katedra z grobem św. Jakuba Większego Apostoła, następnie spacer ulicami miasta. Wieczorem fakultatywna wizyta w winnicy i degustacja win Rias Baixas (15 euro/os.) Kolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Przejazd do Porto – miasta słynącego ze wspaniałych win. Msza św., następnie zwiedzanie Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, Dworzec Sao Bento, Katedra Se, Kościół św. Franciszka z niezwykłym wyposażeniem wnętrza, Ribeira (nadbrzeże rzeki Douro).  Następnie zwiedzanie magazynów wina porto połączone z degustacją i omówieniem procesu produkcji. Kolacja, po niej przejazd do Fatimy i nocleg.

Dzień 8 
Msza św. pożegnalna, śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko. Powrót do Polski. Lądowanie w Warszawa Modlin o 19:55. Zakończenie pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela.

CENA ZAWIERA

 • przelot Warszawa Modlin – Porto – Warszawa Modlin z bagażem podręcznym (40x20x25 cm),
 • przejazdy po Hiszpanii i Portugalii klimatyzowanym autobusem,
 • 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań, 6 kolacji,
 • opiekę duchową i Msze św.,
 • opiekę pilota wycieczek,
 • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1 000 zł).

CENA NIE ZAWIERA

 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (690 zł),
 • ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowego (do 20 kg, 390 zł, możliwość dodania bagażu tylko w momencie rezerwacji pielgrzymki),
 • ewentualnej dopłaty do dodatkowego dużego bagażu podręcznego (55x40x20cm, max. 10 kg – 125zł), możliwość dodania bagażu tylko w momencie rezerwacji pielgrzymki,
 • dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce do Fatimy, które musi zostać wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Taavel,
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, lokalnych przewodników, opłat miejscowych oraz słuchawek systemu tour audio guide – koszt 90 Euro,
 • dobrowolnej dopłaty za gwarantowane miejsca w samolocie obok siebie (110 zł / os. za lot w dwie strony),
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,
 • fakultatywnej wizyty w winnicy Rias Baixas (15 Euro),
 • napojów do kolacji.
 • aby uczestniczyć w pielgrzymce do Fatimy wystarczy dowód osobisty lub paszport,
 • uczestnikom pielgrzymki do Fatimy sugerujemy wyrobienie w NFZ karty EKUZ,
 • ceny w Hiszpanii są o ok. połowę wyższe niż w Polsce, Portugalia jest nieco tańsza,
 • walutą w obu krajach jest euro, powszechne są bankomaty oraz możliwość płatności kartą
 • strefa czasowa: w Hiszpanii taka sama, jak w Polsce, podczas portugalskiej części pielgrzymki: -1h (12:00 w Polsce to 11:00 w Lizbonie)
 • w okresie od późnej wiosny do jesieni sugerujemy chronić się przed słońcem kremem z filtrem oraz czapką lub kapeluszem,
 • śniadania często w formie bufetu (wytrawnego lub słodkiego), kolacje – serwowane.

PROGRAM PIELGRZYMKI W DNIACH 17-24.09.2020

cena: 4880,00 zł
Moskwa (Kreml – Plac Czerwony – Łubianka – katedra katolicka – Galeria Trietiakowska – Monastyr Doński – Muzeum Gułagu) – Siergiejew Posad – Peresław Zaleski – Rostów – Suzdal – Włodzimierz – Sankt Petersburg (Twierdza Pietropawłowska – Bursztynowa Komnata – Ermitaż – kościół polski – Sobór Kazański)

Dzień 1
Przyjazd na lotniska:

 • w Warszawie-Chopin o 8:35
 • w Poznaniu lub Rzeszowie o godz. 7:05
 • w Gdańsku o godz. 6:50
 • w Krakowie o godz. 6:55
 • we Wrocławiu o godz. 7:00.

Odprawy i wylot do Moskwy. Przylot do stolicy Rosji, transfer z lotniska do centrum. Pierwszy spacer po mieście: Arbat, pomnik Bułata Okudżawy, z zewnątrz Uniwersytet (wzór dla warszawskiego Pałacu Kultury). Kolacja oraz nocleg w Moskwie.

Dzień 2
Śniadanie, całodniowe zwiedzanie MoskwyKreml z carskim skarbcem i zbrojownią, Sobór Zaśnięcia NMP w którym koronowali się carowie, Sobór Michała Archanioła, gdzie znajdują się groby 46 wielkich książąt i carów moskiewskich. Car-dzwon i Car-armata. Plac Czerwony – mauzoleum Lenina (zależnie od dostępności), GUM, katedra Wasilija Błogosławionego – symbol Moskwy, odbudowany Sobór Kazański, wzniesiony w 1636 r, jako dziękczynienie za wypędzenie polskich oddziałów w 1612 r., więzienie na Łubiance (obecnie siedziba FSB – z zewnątrz). Kamień Sołowiecki poświęcony ofiarom gułagu i represji. Msza św. w kościele na Łubiance. W ciągu dnia obiad.
Przejazd do odbudowanej Świątyni Chrystusa Zbawiciela, do lat trzydziestych XX wieku była to największa cerkiew w Rosji.; pomnik Piotra Wielkiego (wyższy niż Statua Wolności). Powrót do hotelu, nocleg. Wieczorem dla chętnych: fakultatywnie spektakl w Teatrze Bolszoj. Uwaga! Zastrzegamy sobie prawo zmiany godziny lub dnia spektaklu, zależnie od repertuaru Teatru.

Dzień 3
Po śniadaniu wizyta w skarbcu rosyjskiej sztuki, Galerii Trietiakowskiej. Bezcenne ikony Andrieja Rublowa. Przejazd i zwiedzanie najpiękniejszych stacji słynnego metra moskiewskiego. Odwiedziny w Muzeum Historii Gułagu – zapoznanie z tragiczną historią dawnego ZSRR.
Po południu Monastyr i cmentarz Doński, gdzie znajduje się symboliczny grób generała Leopolda Okulickiego “Niedźwiadka” oraz wybitnych postaci z historii i kultury rosyjskiej (m.in. Sołżenicyn, Denikin, dekabryści).
W ciągu dnia Msza święta w Katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP, jednym z dwóch działających kościołów katolickich w Moskwie. Kolacja i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie, wyjazd z Moskwy do Siergiejew Posadu – religijnego centrum dawnej Rusi. Zwiedzanie Ławry Troicko-Siergijewskiej: sobór Świętej Trójcy, sobór Uspieński, Kaplica Nad Studnią – zbudowana nad źródłem, które (wg tradycji) wytrysnęło cudownie podczas oblężenia miasta przez Polaków w XVII w. Przejazd do Perejsławia Zaleskiego, miasta z długą historią i wspaniałymi zabytkami, którego niepowtarzalna atmosfera przyciąga rzesze turystów. Zwiedzanie: pozostałości książęcego kremla – obronny wał ziemny, sobór Przemienienia Pańskiego, Sobór Nikitski, którego historia sięga początków chrześcijaństwa na Rusi.
Przejazd do Rostowa – kreml z Soborem Zaśnięcia NMP, cerkwie branne, Cerkiew Zbawiciela ze słynnymi freskami. Kolacja i nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Suzdala, nazywanego czasem Ruskim Skansenem – wskutek dużego nagromadzenia zabytków z czasów dawnej Rusi na stosunkowo niewielkim terenie: 200 na 9 km². Miasto jest często plenerem filmów rosyjskich, a jego zabytkowe centrum zostało wpisane na Listę Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: suzdalski kreml – najstarsza część miasta; skansen rosyjskiego budownictwa drewnianego, gdzie wyróżniają się dwie XVIII-wieczne cerkwie. Później: hale targowe, Monastyr Złożenia Szat z XIII wieku.
Przejazd do Włodzimierza, dawnej stolicy Rusi Kijowskiej. Spacer po mieście: sobór Dymitrijewski, Złota Brama. Zwiedzanie soboru Uspieńskiego oraz Muzeum Kryształów i Miniatury.
Wieczorem powrót do Moskwy, czas wolny na kolację, potem transfer na dworzec i przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Petersburga.

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd z lokalnym przewodnikiem na zwiedzanie dawnej stolicy: Twierdza Pietropawłowska, będąca pierwszą budowlą miasta wzniesioną na rozkaz cara Piotra I Wielkiego 27 maja 1703 roku (datę tę uznaje się za datę założenia Sankt-Petersburga). Najcenniejszym zabytkiem architektonicznym twierdzy jest Sobór Piotra i Pawła z iglicą zakończoną posągiem anioła wyniesionym na wysokość 122 m. Potem dom Piotra I – tymczasowe miejsce zamieszkania cara w latach budowy miasta.
Potem Katedra Św. Izaaka, jeździec spiżowy, spacer nad Newą, Sobór Kazański, Cerkiew na Krwi (z zewnątrz) oraz petersburski kościół ormiański. Na koniec dnia spacer po Petersburgu śladami Polaków. Kościół katolicki św. Katarzyny Aleksandryjskiej (Msza św.), gdzie pierwotnie został pochowany Stanisław August Poniatowski. Powrót do hotelu na kolację.

Dzień 7
Śniadanie, ponowny wyjazd do centrum: Ermitaż – zwiedzanie wystaw jednego z najsłynniejszych muzeów świata liczącego ponad 3 mln dzieł sztuki różnych epok (15 tys. obrazów, wśród nich płótna Rafaela, Leonarda da Vinci, Tycjana, Rembrandta, Renoira, Picassa i innych wybitnych mistrzów pędzla).
Przejazd do Carskiego Sioła („rosyjski Wersal”), zwiedzanie pałacu Katarzyny z odbudowaną po 24 latach pracy Bursztynową Komnatą i ogrodów pałacowych. Powrót do Petersburga na kolację i nocleg.

Dzień 8
Śniadanie, powrót do centrum miasta: Dom – muzeum Dostojewskiego, Plac Sienny znany ze “Zbrodni i Kary”. Przejazd do Ławry Aleksandra Newskiego – najwyższej rangi prawosławnego klasztoru męskiego. W tutejszym soborze Błagowieszczańskim pochowany jest dowódca wojsk rosyjskich, marszałek Aleksander Suworow, założony w XVIII w. cmentarz, gdzie zostali pochowani m.in. Fiodor Dostojewski, Nikołaj Rymski-Korsakow, Piotr Czajkowski i Michaił Łomonosow.
Czas wolny w centrum miasta, możliwość ostatnich zakupów. Wyjazd na lotnisko, przelot do Polski. Lądowanie w Warszawie o godz. 19:05, w Poznaniu o godz.23:50, w Rzeszowie o godz.23:45, w Krakowie i Gdańsku o godz.20:35, a we Wrocławiu o godz.20:40. Zakończenie pielgrzymki do Rosji.

CENA ZAWIERA

 • przelot Polska – Moskwa oraz Petersburg – Polska z bagażem podręcznym: dwie sztuki bagażu: jedna sztuka 55x40x23 cm, max. 8 kg, druga 40x35x12 cm , max. 2 kg,
 • 6 noclegów w hotelach ***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań i 7 kolacji,
 • transport w Rosji klimatyzowanym autobusem,
 • przejazd pociągiem nocnym sypialnym Moskwa-Petersburg,
 • opiekę duchową i Msze św.,
 • opiekę pilota wycieczek,
 • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL+choroby przewlekłe 40 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1 000 zł).

CENA NIE ZAWIERA

 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (890 zł),
 • ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowego (23 kg – 390 zł – możliwość dodania bagażu tylko w momencie rezerwacji pielgrzymki),
 • opłaty za wizę rosyjską, voucher – 390 zł,
 • obowiązkowej dopłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,
 • ewentualnego noclegu w Poznaniu w Misja Apartamentach (www) przed rozpoczęciem pielgrzymki lub po jej zakończeniu – od 90 zł / os. / noc,
 • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce do Rosji, które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz od dobrowolnego podwyższenia kwoty gwarancyjnej ubezpieczenia,
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, opłat miejscowych i rejestracyjnych, lokalnych przewodników, napiwków dla rosyjskiej obsługi, słuchawek tour audio guide – koszt 180 Euro (płatne pilotowi), 
 • ew. udziału w spektaklu w Teatrze Bolszoj – 595 zł,
 • napojów do kolacji.
 • w celu rezerwacji przelotu oraz hoteli w Rosji, niezbędny jest Państwa nr i data ważności paszportu – prosimy o niezwłoczne ich przesłanie do Biura! Jeżeli planują Państwo – przed naszą pielgrzymką – wyjazd do kraju, gdzie wymagany jest paszport, prosimy o informację, aby odpowiednio zaplanować złożenie Państwa wniosku o wizę w konsulacie.
 • aby wjechać do Rosji niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy licząc od dnia powrotu do Polski,
 • ceny w Rosji, nawet przy obecnym kursie rubla, są nieco wyższe niż w Polsce, szczególnie w dużych miastach, na prowincji ceny są porównywalne z naszymi lub nawet nieco niższe.
 • przed wyjazdem na pielgrzymkę do Rosji warto spakować: panie: chustę na głowę oraz spódnicę, panowie: długie spodnie. Są one niezbędne do zwiedzania klasztorów i cerkwi prawosławnych,
 • podróż nocnym pociągiem do Petersburga odbędzie się w kuszetkach, pościel w cenie, w każdym wagonie jest również dostęp do łazienki i do wrzątku,
 • czas lokalny w trakcie wycieczki do Rosji: latem +1h (12:00 w Polsce to 13:00 w Moskwie i Petersburgu).