Wyjazd Świnoujście 24 – 27 czerwiec 2024

Program

Poniedziałek 24 czerwiec godz. 9.00 wyjazd zbiórka przy plebanii, przejazd do Szczecina, zwiedzanie z okien autobusu, zakwaterowanie w Świnoujściu w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, ul. Gdyńska 26

Wtorek 25 czerwiec

Godz. 7.00 Msza św. dla chętnych kościół bł. Michała Kozala (15 minut pieszo)

Czas dla siebie, pobyt na plaży, spacer Promenadą Świnoujście, zwiedzanie domu do góry nogami, Tężnie Świnoujście,  możliwość płynięcia statkiem na wycieczki ( do przystani Pasażerskiej Adler- Schiffe 1,3 km. Możliwe trasy:

–  rejsy po porcie Świnoujście

– Fort Gerharda & latarnia morska

– Wyspa Uznam

– rejs do kurortów w Niemczech: Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin

Można także plażą iść do kurortu Ahlbeck w Niemczech.

Środa 26 czerwiec

Godz. 9.30 wyjazd na zwiedzanie

– Turkusowe Jezioro

– Centrum Słowian i Wikingów

– hotel Gołębiewski w Pobierowie

– Miedzyzdroje – czas na odpoczynek, zwiedzanie Oceanarium (indywidualnie) spacer po plaży i promenadzie

Czwartek 27 czerwiec

Godz. 7.00 Msza św. dla chętnych kościół bł. Michała Kozala (15 minut pieszo)

Godz. 9.30 wyjazd do Koszalina, zwiedzanie katedry, czas na obiad, wyjazd do domu

Koszt 365,00 osoby ( autokar, noclegi w pokoju 4 osobowym, opłata uzdrowiskowa, ubezpieczenie i opłata za pościel)

Pielgrzymka do Gruzji do początków chrześcijaństwa –

8 dni  –  12 – 19 październik 2024 r.   cena 4499,00 zł

Cena zawiera

• przelot Polska – Kutaisi – Polska wraz z bagażem podręcznym (40x30x20 cm). Uwaga! W terminie majowym wylot tylko z Wrocławia z bagażem 20kg w cenie.
  • przejazdy w Gruzji autobusem lub busem (zależnie od liczebności grupy),
  • 7 noclegów w Gruzji w hotelach klasy turystycznej lub pensjonatach,
  • 7 śniadań i 6 kolacji,
  • tradycyjna supra (biesiada) gruzińska z toastami,
  • opiekę duchową i Msze św.,
  • opiekę pilota wycieczek,
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł) oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł),
  • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 40 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).

Cena nie zawiera

• biletów wstępów do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, lokalnych przewodników, przejazdu kolejką w Tbilisi, opłat miejscowych i wjazdowych, jeepów do Gergeti, napiwków dla miejscowej obsługi oraz słuchawek systemu tour audio guide – obowiązkowy koszt 130 euro/os., płatne pilotowi.

Uwagi praktyczne

• do wyjazdu do Gruzji niezbędny jest paszport lub dowód osobisty – każdy z tych dokumentów musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
  • śniadania – w formie serwowanej (zwykle duże porcje),
  • kolacje – zawsze ciepłe, kilkudaniowe, kuchnia gruzińska / kaukaska oraz innych narodów b. ZSRR,
  • ceny w Gruzji są zbliżone do polskich, walutą jest lari, które można łatwo wypłacić w bankomatach lub wymienić w licznych kantorach.
  • zalecamy zabrać z sobą wygodne buty do chodzenia
  • w trakcie noclegu w gruzińskich pensjonatach mają Państwo zawsze zapewnioną pościel, ręczniki i łazienki, ale standard pokoi bywa nieco niższy niż w zachodnioeuropejskich hotelach.