Uroczystości patriotyczno-religijne przy Pomniku Pomordowanych

W dniu 10 września 2017r przy Pomniku Pomordowanych w Kurkocinie odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna zorganizowana przez Gminny Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Wójta Gminy Dębowa Łąka, Radę Gminy oraz Księdza Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej w Kurkocinie.

Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Łobdowie pod kierownictwem nauczycieli. Ceremonię prowadziła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielkich Radowiskach, przemówienie okolicznościowe wygłosił Wójt Gminy Dębowa Łąka – Pan Stanisław Szarowski, który podkreślił jak ważne jest kultywowanie pamięci o tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.

Następnie została odprawiona Msza święta w intencji poległych i pomordowanych we wszystkich miejscach kaźni a także na frontach II wojny św. po której przybyłe delegacje złożyły wieńce i wiązanki pod Pomnikiem, a harcerze zapalili znicze.

 

Uroczystości patriotyczno-religijne przy Pomniku Pomordowanych