Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu

24 marzec 2019 r.

1. Wielki Post to szczególny czas dobrych uczynków: modlitwy, postu i jałmużny. Zachęcam do uczynienia na czas Wielkiego Postu postanowień oraz uczestniczenia w nabożeństwach Drogi Krzyżowej (piątek po Mszy św.) i Gorzkich Żali (niedziela po Mszy św.). Zachęcam także do korzystania z sakramentu pojednania, by móc w pełni w uczestniczyć we Mszy św.

2. Triduum Paschalne to najważniejsze wydarzenie dla naszego zbawienia, celebrowanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Gdy rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej to zakończymy Wigilią Paschalną z Procesją Resurekcyjną w Wielką Sobotę, świętując Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

3. Zapraszam dziś na przywitanie wiosny do Szkółki Leśnej na Przeszkodzie, gdzie o godz. 15.00 będzie ognisko i pośpiewamy piosenki religijne.

4. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to też rocznica utworzenia Diecezji Toruńskiej.

5. Wąbrzeska Terenowa Droga Krzyżowa będzie 5 kwietnia, trasy 20 i 40 km. Spotkanie informacyjne 4 kwietnia po wieczornej Mszy św. w Sanktuarium Matki Boskiej Brzemiennej w Wąbrzeźnie.

6. Dziękuję za posprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę rodziny Barbary Wrzesińskiej, Sebastiana Krzysztofika i Mariusza Melerskiego.

7. Dzieci po Mszy św. zapraszam po obrazki.